Основното, което трябва да се има предвид, е постепенното изрязване на старите рамена и заместването им с нови по разгледаните способи.
Този срок позволява, ако не успеем в началото на периода или пък присаждането е неуспешно, да повторим операцията.
Основен недостатък при често приложение е уплътняването на подорния слой.
В миналото в много винарски региони, лозите са били отглеждани без подпиране. Този метод обаче се е доказал като нерентабилен, понеже са били нужни множество операции по превръзване на растенията на плитки, за да не се прекършват от вятъра и падат на земята.
С обработката на почвата трябва да подобрим физичните свойства на почвения слой, за да оптимизираме водния, въздушния и хранителен режим.
Торене на лозя - Схеми, Норми, Подхранване, Заболявания - Полезни съвети
Видео Подкаст: Никола Газдов: В последните години енергетиката е като влакче на ужасите
При отглеждането върху богати, дълбоки хумусни почви торенето влияе слабо върху развитието и добива на лозата, но най-често тя се отглежда на по-бедни почви в дворовете или около вилите, където торенето има решаващо значение за получаването на повече и по-качествено грозде.
Друг метод за съхранение на джибрите е покриването им със слама и замазването им с кал, като отгоре отново се нанася пласт пясък. Този пласт ще запълни появилите се пукнатини в лозя замазката.
Изоставените лози, на които една или няколко години изобщо не е извършвана никаква резитба, обикновено са с по-голям брой тънки и разклонени рамена и със слабо растящи леторасти.
Начало » Статии » Обработка на почвата и методи за борба с плевелите в лозята
Какви фуражи трябва да заделите за вкусна коледна пуйка
По последни данни плоскорезните разрохкващи обработки ограничават водната и ветровата ерозия и постигат по-равна повърхност на почвата в междуредията.
Калемите, които ще присаждаме, трябва да са отрязани предварително и да са поставени в съд с вода.
Comments on “отглеждане на лозя Без допълнителна загадка”